O firmie

Firma Żel-But powstała prawie 40 lat temu. Jej założycielem w 1981 roku był Stanisław Ponicki a obecnie kierowana jest przez jego dzieci. Jest firmą rodzinną. Jeden ze wspólników firmy jest absolwentem Szkoły Przemysłu Skórzanego w Oleśnicy oraz Technikum Przemysłu skórzanego w Krapkowicach. Firma nasza od początku swojego istnienia opiera się na produkcji komfortowego i przyjaznego dla zdrowia stóp obuwia tekstylnego damskiego i męskiego domowego, profilaktycznego oraz zimowego.

To co robimy, staramy się robić najlepiej a osiągamy to dzięki specjalizacji oraz dużemu doświadczeniu naszego zespołu. Do produkcji obuwia używamy nowego poliuretanu który charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami: lekkością, elastycznością oraz amortyzacją wstrząsów. Współpracujemy z największymi zagranicznymi dostawcami tkanin których używamy do produkcji obuwia. Posiadamy atesty na używane w produkcji poliuretany, tkaniny oraz nici zgodne z normami ISO. Nasze obuwie zostaje poddawane testom w SGS Institut Fresenius w Niemczech, które potwierdza wysoką jakość materiałów wykorzystywanych przy produkcji obuwia dzięki temu możemy sprzedawać nasze wyroby w największych sieciach obuwniczych w Europie w Państwach takich jak Niemcy, Austria, Szwajcaria i inne Państwa członkowskie Unii Europejskiej jak i również w Państwach Rosji i Ukrainy.

Czujemy się współodpowiedzialni za środowisko naturalne, dlatego w odpowiedni sposób zgodny z poszanowaniem środowiska gospodarujemy wodą i ściekami, substancjami chemicznymi oraz emisjami do powietrza lotnych związków organicznych. W 2019 roku zakupiliśmy najnowszą maszynę do produkcji obuwia jednego z największych, czołowych producentów nalewarek PU z Włoch, umożliwiającej produkcję dużej ilości obuwia o wysokiej jakości. Idąc naprzeciw nowym trendom stworzyliśmy nową stronę internetową naszej firmy dzięki której mogą Państwo zapoznać się i zamówić nasze najnowsze wyroby.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji obuwia tekstylnego BIO staliśmy się jednym z czołowych producentów mogących utrzymać światowe standardy w produkcji obuwia jak i również ochrony środowiska.

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com